Jak jsme projeli „nejnebezpečnější státy světa“

Jak už jsem psala, vezmu trochu z konce i začátku cesty. Podle článku z portálu Happymag.cz jsou země, do kterých jsme se vydali, jedny z nejnebezpečnějších na světě, co se přepadení, okradení a únosů lidí (turistů) týče. Samozřejmně, že na každým šprochu pravdy trochu jak se říká, ale to by člověk nemoh vyrazit ani na Staromák v Praze, nebo do jakéhokoliv Evropského většího města, kdyby se měl pořád jen bát. Táhly nás krásy a zajímavosti míst ve zmíněných zemích, které jinde na světě prostě nejsou, že jsme informace tohoto typu museli vpouštět do hlavy jen jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Abych uklidnila všechny, co se chystají na podobný trip, tak lidi všude po cestě byli úplně nejvíc milý a strašně nápomocný!! Takže v tomhle pohledu bych určitě nenašla jedinej problém. Přecejen to tu nejsou ještě turisticky přecpaný destinace a místní nejsou tak nepříjemní, jako je to na spoustě místech v Asii.
1. menší problém (pro mě byl), že krom Belize jsou státy Španělsky mluvící, takže moje Angličtina (popřípadě Němčina a Ruština) byli úplně na… nauč se sakra Španělsky :D, protože tady prostě nikdo nemluví Anglicky a když už ano, tak je to na úrovni 5. třídy studenta základní školy – když to jde fakt dobře.
2. větší porblém byl o tom, že na internetu je všude psáno, jak jsou silnice – alespoň hlavní tahy v opravdu dobrém stavu. NE NEJSOU! Pokud teda neberete to, že máte SUVčko v opravdu dobrým stavu nebo tank. Jak se dočtete dál..
3. Když Vám googlemaps v tehlech zemí něco řeknou, nebo napíšou (i když jsou jen v offline verzi), vyjmečně fakt nekecaj, ani s tím časem, že pojedete 100km 2,5 hodiny, ani s tím, že ve vnitrozemí opravdu bude trajekt. Takže jak známe všichni z cest, že náš GM táhly zase úplně nejnemožnějc co to šlo, tak tady ani ne 😀 – bacha na to!

Každopádně jsme to úspěšně přežili my i auto, zažili jsme a viděli jsme opravdu neuvěřitelný věci.

IMG_2034

2 komentáře: „Jak jsme projeli „nejnebezpečnější státy světa“

  1. Hezky napsané 👍🏻😊

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close