Láska je všude na cestách <3

Už jsem byla na několika místech v Asii, Evropě i Americe a musím shrnout svět jako svět plný strašně moc hodných a milých lidí. Člověk si vždycky pamatuje to špatný, problém a přítěž na cestě, hlavně ve chvíli, kdy se to tam děje, ale zpětně může vidět, kolik lidí mu sakra na cestách pomohlo, když ten problém přišel, nebo i jen tak.

„Po Evropě většinou v hlavních městech jsou lidi nepříjemný a unavený z turistů“
Tohle není tak úplně pravda, je to měsíc, co jsem byla s mamkou v Římě, 2 měsíce co jsem byla v Londýně a jsou to 3 měsíce, co jsem byla s kolegama z práce v Paříži. V Paříži, kde jsme byli zmatený hned na začátku z dopravy do centra, nám pomohli hnedka pánové autobusáci, který neuměli téměř vůbec Anglicky, ale rukama a nohama se s náma domluvili a běhali s náma po celým autobusáku, aby jsme věděli, do kterýho BUSu máme zalézt a ještě nám spočítali zastávku, kterou máme vystoupit. V Londýně, když jsem na pár hodinovým nočním přestupu letěla do centra za kamarádkou, cizej pán mi ukázal, jak si můžu kartou zaplatit jízdenku a ještě mi to vysvětlil, potom další pán v metru mi řekl, jak se nejlíp dostanu (s různýma přestupama) k Big Benovi. Když se mrknu na ten Řím, byl tam strašně milej a až přeochotnej recepční, co nám všechno řekl a poradil.

„V Asii si váží peněz, protože jich moc nemaj a proto jsou tam tak milý“
Fáma číslo dvě. Uměj tam být některý třeba taxikáři hodně hnusný, jinak jsou tam lidi opět ochotný a milý, a když ne, tak je to pár nějakejch vyjímek, který jsou v každý zemi a prostě všude se někdo takovej vyskytuje :D.

Bydlela jsem už několikrát přes Airbnb (ubytování v soukromí, jak s lidmi, tak i v celých bytech, či domech), je to skvělý, jak přijde člověk do kontaktu s místními a jak si lidi umí věřit! Prakticky na nikoho z hostitelů si zpětně nemůžu ztěžovat, občas byly domluvy takový chatrnější, ale s kým jsem se na živo viděla při předání klíčů nebo při celém pobytu bylo v naprostém pořádku.

Teď se musím vrátit do Guatemaly!
Měli jsme domluvené ubytování mezi městy Guatemala City a Antigua ve větší vilce s tím, že můžeme využívat půlku baráku, a že ubytování je se snídaní.
Nikdy jsem nepotkala milejší lidi, srdečnější a takhle úžasný jakou jsou majitelky baráku <3! Babička a maminka sami na baráku, do teď vlastně moc nevím, proč barák pronajímají na Airbnb, ale mají dvě děti, co jsou na školách a nejspíš prostě rádi poznávaj nový lidi, protože už pode vzhledu bydlení a jiných aspektů na tom finančně nejsou vůbec špatně.
To byl den, co jsem sama vyrazila na sopku a zbytek skupiny (3 lidi) zůstávali na baráku, samozřejmě jsme si sjeli na nákup a i se slušně zeptali, zda můžeme být na dvorku, což bylo odsouhlaseno, ale že ženský celej den nabízeli (prostě nutili :D) jídlo, čaj a všechno kolem je už strašně krásný. Samozřejmě nejsme suchaři a večer jsme na grilu vytvořili jídlo i pro hostitelky :).
Už druhý den co jsme z celodenního výletu přijížděli večer „domů“, jsme se cítili, jako by jsme opravdu přijížděli domů! Bez falešnýho úsměvu a bez umělých přetvářek bylo mávání jak při odjezdu, tak při příjezdu, jak na členy rodiny. Znám bohužel strašnou spoustu lidí, co tady v Čechách ohrnují nos nad vlastní rodinou, nebo nějakou návštěvou, co teda něco nabídnou, „aby se neřeklo“. Vážně jsme se tam cejtili jako doma u maminky a babičky co nás strašně dlouho neviděly! Při odjezdu jsme každej dostali na památku Guatemalkou ozdobnou peněženku, párkrát si fňukli, objali se a jelo se dál.
Takhle strašně hodný lidi s takovým množství lásky se nepotkávají denně, tak se nebojte tu lásku taky trochu rozdávat, protože to můžeme být i my – ty nejúžasnější lidi co nás někdo potkal!

18379466_10208913243855482_1899082354_o

guatemala
Nejmilejší hostitelky!! A naše Guatemalská rodina 🙂 ❤

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close