Cesta na Bali

K Bali můžu začít třeba dlooouhou cestou z České republiky – 20 hodin letu není problém (když teda počítám pouze čas v letadle bez přestupů), ale cíl za to každopádně stojí!
Po prvé v životě jsem viděla takovouhle zeleň, je to vážně zelená, kterou moc lidí z nás nezná. Možná to bylo „obdobím dešťů“ – které není to, co si většina z nás pod tímto pojmem představí. Přiletěli jsme koncem ledna a byli jsme tu i skoro celý únor, z toho nám pršelo celý den pouze jeden, pak jednou půl dne a zbytek byl jen o chvilkových přeháňkách – když déšť chvilkovej, tak pořádnej – Indonéskej! Poprchávání je tu nejspíš Špaňělská vesnice. 🙂
K dopravě je toho docela dost, ve shrnutí by k tomu asi stačilo jen napsat „totální zmatek“, teda co se alespoň turistického centra týče (Denpasar, celá Kuta, Legian a Chaveng). V odlehlých uličkách přes které vás rádi táhnou Googlemaps uvidíte kopce, které jsou jedním z důkazů, že tu silničáři nejspíš uměli létat a nebo alespoň levitovat, takže není kopec jako kopec (se silnicí). Dále zde platí pravidlo „kdo troubí, jede“ pak „kdo netroubí ten taky jede“ a pak asi „hlídej si vše zprava“ (řídí se zde na levé straně), ale i „hlídej si vše zleva“ pak asi radši i zepředu, zezadu a možná radši i z vrchu. Přes to všechno jsme zde nepotkali jedinou dopravní nehodu, takže kdo umí řídit, v nejlepším případě motorku, dostane se do tohoto stylu řízení během dvou dnů.
Indonésie má úžasná zapadlá místa, které ještě nejsou moc (spíš vůbec) plný turistů, takže klídek a nerušený prožitek. Můžeme se pohybovat o celém ostrově a ne zůstat jen na místě, kde se něco „děje“, takže ať je to kouzelný sever ostrova, úžasný východ, nebo zajímavý západ, jde tu pořád co vidět a to nemluvě o okolních ostrovech a výletech na ně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close