Život v džungli

Mám tu pro vás další jobovku.

Poznala jsem na cestách (po telefonu), jednoho slovenskýho štramáka. Jsme oba už půl roku na Jihoamerickým kontinentu. Bohužel jsme neměli ještě tu čest se potkat, ale od doby, co jsem byla v Bolívii si relativně pravideně voláme a vzájemě informujeme.

Tenhle klučina je opravdu něco neuvěřitelnýho!

Spousta z vás mi píše, že jsem blázen, ale to ještě nevíte nic o něm. (Nebudu jmenovat, protože jsem to slíbila a jsem ráda, že mám možnost použít jeho fotky a informace). Děkuju moc všem, co mi píšou, že se mám držet, a jak je to strašný mít něco zlomenýho v Ekvádoru. Z daleka to ale není takovej zážitek, jako když vám v ruce měsíc žije larva, která si vás vesele žere zevnitř. Jojo, lítají tu takový potvory, co vypadají jako vosy (včely), který vás prostě napíchnou a nakladou si do vaší kůže vajíčka.

Díky bohu za to, že tenhle typ potvory potřebuje kyslík a tím pádem zůstává na jednom místě v těle. Ano, žijou tady i jiný potvory, co se po těle vesele pohybují – třeba i do mozku, srdce atd.. Klučina i přes tenhle zážitek putuje na voru po řece která se vlévá do Amazonky (v Peru) skrz Ekvádorskou džungli, kde nefungujou vůbec žádný pravidla.

Žádný pravidla znamená to, že ve “městech” – podél řeky, lidé (původní obyvatelstvo) pijí kontaminovanou vodu, nefunguje zde policie tak jak by měla a alkoholismus je na vysoké úrovni. Takže představa původního obyvatelstva v džungli je naprosto odlišná.

Kontaminovanou vodu pijí i přesto, že mají ve městě k dispozici kompletní filtrační systém, ale stát už jim nedá nikoho, kdo by ten systém sestavil a zprovoznil.

Pusu všem obyvatelům zacpe tím, že jim doveze spousty alkoholu. Pak můžete potkat v 6 ráno pozvracené a opilé 6 -ti leté dítě a jeho matku opodál.

Policie se snaží nějakým způsobem fungovat, stejně jako školské systémy i doktoři. Bohužel odtud všichni utíkají, protože děti jsou naprosto bez motivace a tím je mnoho lidí negramotných. Pod slovem negramotný si přesdtavte to, že se mnoho z nich neumí podepsat, natož celkově číst, nebo psát.

Je tu spousta dalších zajímavých a nesmyslných věcí. Například to, že v mnoha státech latinské (jižní) Ameriky je zkorumpovaná policie, takže tu bez kontaktů, vysokého postavení nebo peněz neuděláte prostě nic, ale o tom až v dalším článku.

Každopádně s panem prozatím nejmenovaným máme do budoucna – po návratu do České Republiky v plánu docela zajímavý projekt, ale o tom vás budu informovat, až to bude aktuální.

Teď je momentálně v naprosto neobydlené části světa na cca 18 dnů, tak mu všichni musíme přát, aby se v pořádku vrátil na signál a do civilizace, aby z toho projektu něco bylo! 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close